14 Haziran 2024 Serinçayırlıların buluşma noktasına hoş geldiniz...
köydernek
Bizi Takip Edin!

Seçim Seçim Yine Seçim

Seçim Seçim Yine Seçim
Daha yerel seçimlerin tozu ustümüzden kalkmamışken şimdi Ardahan Dernekler Federasyonu, Ardahan Kültür Evi, Sonra Göle Derneği, Sonra Göle Dernekler Federasyonu derken Seçimlerden gına geldi bunaldım.

Seçimin son gününe kadar kimse seçim için beni aramasın rica ediyorum. Öncelik benim köyümün derneğidir, köyüm için ne yapacağım onunla meşgul olacağım artık. Seçim günü gider oyumu kullanır dönerim, oyumu kimden taraf kulanacağım konusunda kimse kendini bana anlatmasına gerek yok, ben herkesi tanıyorum biliyorum.
Değişim iyi mi olur veya olmaz mı izleyip göreceğiz, önceki dönem Göle Dernekler Federasyonu için de değişim dedik en çok eleştiren bendim, şimdi mumla arar olduk. Onun için çokta Seçimlere müdahil olmayacağım. Zaten bu dernekler federasyonlar değilmi Göle’yi kutuplaştıran, hep kuru kalabalık.
Yanlışa yanlış diyorum, şimşekler üzerimde çakıyor, yanlışa doğru diyemem çünkü ben doğrudan gerçekten yanayım, az da olsa bir doğru görsem altında çıkar menfaat ilişkileri çıkıyor, oda sadece göz boyama altı boş doğrular.

Gölede Altın Maden çıkartabilmek için zehir saçacaklar, ormanı yok ettiler, doğamızı yok ediyorlar ama biz halen koltuk derdineyiz. Koltuğa oturan ağa, ben maraba olmam.
Buyurun elinizi taşın altına koyun, boş toplantılarla değil sahaya inin hepinizi taktir edeceğim.

Acar Dağ
Serinçayır Köyü Kültür Derneği Başkanı

admin 5 okunma
Cevap bırakın

yukarı